Birsen Tezer Bodrum Konseri

Birsen Tezer Bodrum Konseri

Birsen TEZER 27 Nisan Perşembe günü @sosobodrum ‘da

Birsen Tezer Bodrum Konseri

Birsen TEZER Bodrum Konseri Biletleri;

Soso Gişe

Biletix: https://www.biletix.com/etkinlik/2AAAM/IZMIR/tr

Bubilet: https://www.bubilet.com.tr/mugla/etkinlik/birsen-tezer-konser

Birsen Tezer Kimdir?

Birsen Tezer, 16 Aralık 1965 yılında dünyaya geldi.  Müzikle ortaokul yıllarında tanışan Tezer 1982-1983 yıllarında katıldığı Milliyet Liseler Arası müzik yarışmalarından çeşitli dereceler elde etti. Ardından müzik eğitimine İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı sınavlarına girerek devam etti. Kanun enstrümanını seçtikten sonra öğretmeni Erol Deran’dan dersler aldı.

Mezuniyeti ile birlikte profesyonel müzik yaşamına başladı ve 1990 sonrasında kolektif grup müzikleri icra etti ve İstanbul’un muhtelif mekânlarında grubu ile performans sergiledi. 1998’de Bülent Ortaçgil’in Light adlı albümünde Ortaçgil’le “Kimseye Anlatmadım” adlı şarkıyı seslendirdi, bunu “Şarkılar Bir Oyundur” ve “Çığlık Çığlığa” adlı parçalar takip etti. Bu dönemlerinde İlhan Şeşen ve Gürol Ağırbaş ile çalışmalar yaptı ve Şeşen’in hazırladığı bir film müziğini seslendirdi.

Bodrum‘da geçirdiği 10 yıllık süreden sonra İstanbul’a dönerek müziğe devam etti. İlk albümü Cihan’ı 2009’da yılında yayınlandı. Albümde kendi bestelerinin yanı sıra Bülent Ortaçgil, Erkan Oğur, İlhan Şeşen ve Zafer Cınbıl’ın eserlerini de yorumladı. Bu albümde yer alan “Aşk Bu Değil” isimli şarkı dünyaca ünlü sanatçıların da yer aldığı Babylon Bar Vol:2 albümünde yer aldı. Bülent Ortaçgil’in Sen albümünde “İstediğini Yap” isimli şarkıda vokal olarak yer alan Tezer ayrıca Hüsnü Arkan’ın Solo isimli albümünde Hoş Geldin isimli şarkıda kendisi ile düet gerçekleştirdi.

About The Author

TravelMugla

"Hayat bir kitaptır ve gezip görmeyenler hep aynı sayfayı okur" diyerek çıktığımız bu yolda sizlerle yeni sayfalar açmak için buradayız.