Marmaris İncekum Plajı Nerede? Nasıl Gidilir?

Marmaris İncekum Plajı Nerede? Nasıl Gidilir?

Marmaris İncekum Plajı, Çamlı Mahallesinde, Sedir adasına çok yakın, tertemiz adı gibi incecik kumları olan turkuaz renkli bir koy.

Muğla plajlarının en büyük özelliklerinden olan deniz ve ormanın yan yana olduğu ve piknik yapabileceğiniz bir alan. Evinizden getirdiğiniz kısırları, zeytin yağlı sarmaları filan güzel güzel yiyebilirsiniz. Ben mangalda yapacam diyenler için kötü haber “Ateş yakmak yasak” iyi haber “Tüplü mangal” yakabilirsiniz” 🙂

İncekum plajında kalabalığa rağmen suyun berraklığına ve rengine hayret edip ve kumlara aşık olacaksınız.

Deniz hemen derinleşmiyor. Bu sebeple iyi derece yüzme bilmeyenler ve çocuklu aileler için ideal. Hafta sonu giderseniz zaten bol bol görürsünüz.

Plajda seyyar duş, soyunma kabini ve seyyar tuvalet var. 

marmaris-incekum-plaji-travelmugla-2

İncekum Plajı Konaklama

Karavan ve çadır kampı için plaja yakın yerlerde kamp alanları yada oteller, barlar ve restoranlar bulunuyor. Konaklama konusunda sıkıntı yaşamazsınız ancak siz yine de rezervasyon yaptırın.

İncekum Plajı Giriş Ücreti

İncekum Plajına giriş ücreti yıllardır tartışma konusu oluyor.

2018 yılı için kişi başı 14TL,

Yani niye veriyoruz kardeşim biz bu 14TL’yi. Hani kıyılar herkesindi hani kıyılar konusunda herkes eşit haklara sahipti. İncekum Plajına gittiğinizde bu kıyı kanunu filan hak getire tellerin arkasından içeriyi zor görürsünüz.

Ama yine de bu harika plajı görmek için 14TL gereksiz de olsa verilir.

Tatil için Marmaris yaka Akyaka’yı tercih ettiyseniz İncekum Plajına mutlaka vakit ayırın. (Tavsiye: Hafta içi ziyaret edin)

marmaris-incekum-plaji-travelmugla

Marmaris İncekum Plajı Ulaşım

Marmaris merkeze yaklaşık 25 km uzaklıkta bulunan İncekum Plajına Muğla Merkez ve Marmaris’ten dolmuşlarla ulaşabilirsiniz yada Akyaka günü birlik tekne turları ile İncekum Plajı dahil birçok koya gidebilirsiniz.

Ben kendi aracımla gideceğim diyenler Marmaris-Akyaka yolunda Çamlı yol ayrımından girerek çamlı köyüne gelip aracınızı bırakıyorsunuz. 

Dolmuş yada kendi aracı ile gitmek isteyen arkadaşlar Çamlı Köyü ile İncekum Plajı arasındaki yaklaşık 5 km’lik yolu traktörle devam ediyorsunuz.

Marmaris İncekum Plajı Nerede?

 

Marmaris İncekum Plajı Anlık Hava Durumu

 

Sizlerde İncekum Plajı yorum yaparak bizlerle ve ziyaretçilerimiz ile paylaşabilirsiniz.

About The Author

travelmugla

"Hayat bir kitaptır ve gezip görmeyenler hep aynı sayfayı okur" diyerek çıktığımız bu yolda sizlerle yeni sayfalar açmak için buradayız.