Her yıl Fethiye Ölüdeniz’de düzenlenen Uluslararası Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali bu yıl 20’nci kez Ekim ayında düzenlenecek. Her yıl olduğu gibi bu yıl da oldukça renkli ve adrenalin dolu bir festival olması bekleniyor.

Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları Festival Programı

Festival programı henüz açıklanmadı ancak açıklandığı andan itibaren yazımızı güncelleyerek sizlere en doğru ve sağlıklı bilgiyi iletmeye çalışacağız.

Önceki yıllara baktığımızda 60’a yakın ülkeden 1.000’e yakın paraşüt pilotunun katıldığı festivalde aynı zamanda akrobasi uçakları, model uçaklar, paramotor, balon gibi adrenalin ve gökyüzünün birleştiği çeşitli araçları da izlerken konserlerle de güzel vakit geçireceksiniz.

Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali Ne Zaman

Festival her yıl Ekim ayının son haftası düzenleniyor ancak bu yıl biraz öne alınarak 15-20 Ekim tarihlerinde yapılacağı açıklandı.

Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali Nerede Düzenleniyor

Festival dünyanın en güzel yamaç paraşütü merkezlerinden birisi olan (bize göre en güzeli) Babadağ ve yine muhteşem bir denize sahip olan Ölüdeniz’de düzenleniyor. Yamaç paraşütü uçuşları Babadağ’dan başlıyor ve ölüdeniz plajında son buluyor.

 

Fethiye’de gezebileceğiz yerlere ulaşmak için tıklayın