2021’in ilk günlerinde sizleri gülmekten yaracak filmleri sizler için listeledik. 

1. 40 Yıllık Bekar / The 40-Year-Old Virgin (2005) – IMDB: 7.1


40 yaşına geldiği halde henüz bir kadınla cinsel ilişkiye girmediği için bakirliğini koruyan orta yaşlı ve iyi niyetli bir erkek fikri vardır.O İş arkadaşlarıyla her zaman iyi geçinmeye çalışan yumuşak başlı bir erkektir. Bir kadınla cinsel ilişkiye girmediğini herkesten gizlemeye çalışır. Bu mesele artık canına tak etmiştir. Kafasına koyduğu hedefini eninde sonunda “başarmak” için kapsamlı bir eğitim süreci başlatır.

2. Yeni Başlayanlar İçin Vahşi Batı / A Million Ways to Die in the West (2014) – IMDB: 6.1


Vahşi batının küçük kasabalarından birinde yaşayan Albert, girdiği bir silah çatışmadan geri çekilerek prestijinin sorgulanmasına neden olur. Bu olayın üzerinden hiç vakit kaybetmeden kendisini terk eden sevgilisi, başka biriyle ilişki yaşamaya başlar. Albert için her şeyin sonu gelmiş gibidir, ancak kasabada kendini gösteren gizemli ve çekici yabancı kadın her şeyi değiştirecektir. Kadın ve Albert birbirlerine aşık olmaya başlarken, Albert bu sayede cesaretini ve özgüvenini geri kazanmaya başlar.

3. Zombilerin Şafağı / Shaun of the Dead (2004) – IMDB:7.9


Hayatının artık tıkanma evresine gelen Shaun, yaşamı boyuncu en yakın arkadaşı Ed ile beraber Winchester barında annesi ve kız arkadaşını devamlı yaratmış oldukları sorunları çözmekle geçiriyordur. Son zamanlarda aklı başına gelen Shaun annesi ve kız arkadaşından ile aralarında olan sorunları düzeltmeye karar verirken ne yazık ki bu sefer zombilerin dirilmesi onun bütün planını bozacaktır.

4. Çıplak Silah / The Naked Gun (1988) – IMDB: 7.6


Leslie Nielsen’ın Police Squad! adlı TV dizisinde canlandırdığı Frank Drebin adlı akıllara zarar dedektifin sinemadaki maceralarını anlatan The Naked Gun / Çıplak Silah serisi, komedideki ZAZ (David Zucker-Jim Abrahams-Jerry Zucker) ekolünün de en bilinen temsilcilerinden. Serinin ilk filmi The Naked Gun: From the Files of Police Squad!’da Frank Drebin, Kraliçe II. Elizabeth’e yönelik planlanan bir suikast girişimini önlemeye çalışıyor. Bu büyük görevi yerine getirirken, etrafındaki herkese hayatı zindan ediyor elbette.

5. Aylak Vampirler / What We Do In The Shadows (2014) – IMDB: 7.7


Bir belgesel ekibi, hayatlarına zarar gelmeyeceğinin garantisiyle birlikte vampirlerin yaşadığı bir eve konuk olma fırsatı yakalar. Bu evde Viago (Taika Waititi), Deacon (Jonny Brugh), Vladislav (Jemaine Clement) ve Petyr (Ben Fransham) isimli dört vampir yaşamaktadır. Daha sonra aralarına Nick (Cori Gonzalez-Macuer) isimli başka bir vampir de katılacaktır. Bu vampirlerin bütün dertleri oldukça sıradandır; hatta yalnızca beslenme alışkanlıkları normal insanlardan farklıdır. Belgeselciler, vampirlerin gündelik hayatlarını en ince detaylarına kadar belgelemenin peşine düşerler. Bu dünyada vampir olarak hayata devam etmek tahmin edilenden daha zordur.

6. Aman Tanrım / Bruce Almighty (2003) – IMDB: 6.8


Bruce Nolan, New York’lu bir televizyon muhabiridir. Bruce her şeyden şikayet etmekte ve tanrıya yakarmaktadır. Tanrı bir gün bu yakarışlara cevap verir ve Bruce’nin karşısına bir insan olarak çıkar ve kendi gücünü ona verir kısa bir süreliğine. Komedi de işte başlar Bruce artık bir tanrıdır…

7. Buraya Kadar / This is the End (2013) – IMDB: 6.6


James Franco’nun evindeki partide Seth Rogen, Jay Baruchel ve diğer bir çok ünlü kıyamet günüyle karşı karşıya gelir. Ellerinde kısıtlı gıda kaynağı vardır ve dünya büyük bir kaosa sürüklenmektedir. Daha da kötüsü kaçınılmaz son yaklaştıkça herkesin içindeki hayvani hayatta kalma güdüsü daha çok açığa çıkacaktır! Filmin yönetmenliğini Seth Rogen ile birlikte daha önce kendisiyle Yeşil Yaban Arısı filminde beraber çalışmış olan ve ağırlıklı olarak komedi tarzında işler üreten Evan Goldberg üstleniyor. İlginç senaryolu ve bol kahkahalı filmin kadrosunda Seth Rogen’ın yanı sıra Jay Baruchel, James Franco, Emma Watson, Jason Segel ve Jonah Hill gibi yıldız isimler yer alıyor.

8. Tucker ve Dale İblise Karşı / Tucker & Dale vs. Evil (2010) – IMDB: 7.5


İki yakın arkadaşın (Tyler Labine, Alan Tudyk) ormanda inşa ettikleri kulübede yapmayı planladıkları küçük tatilleri, onları bir çift katil köylü zanneden cahil üniversite öğrencilerinin ortaya çıkmasıyla kanlı bir hal alır.
Korku filmlerinin dinamikleri ile dalga geçmesinden gücünü alan Tucker and Dale vs Evil, korku-komedi türünün en başarılı örneklerinden biri. En iyi korku / komediler gibi, Tucker & Dale vs Evil de bazı inanılmaz korkuları kahkahalar ile başarı ile harmanlıyor.

9. Zohan’a Bulaşma / You Don’t Mess with the Zohan (2008) – IMDB: 5.5


Zohan, hayallerinin peşinden gidip New York’ta kuaför olabilmek için kendini ölmüş gibi gösteren İsrailli bir komandodur. Zohan teröristlere karşı savaştığı yaşamını geride bırakmak istese de, çok geçmeden insanın köklerinden kurtulmasının o kadar kolay olmadığını anlar. Ne var ki, onu alt etmeye çalışan eski ve yeni düşmanları da şunu öğrenir: Zohan’a bulaşılmaz

10. Şimdi ya da Asla / The Bucket List (2007) – IMDB: 7.4

Bir hastalığın girdabında farklı hayatlardan gelen iki yaşlı insan; yolları, bir hastane odasında kanser hastalığı ile kesişen ve ortak noktalarının olduğunu keşfederler. Başlarına gelen gerçeğin farkındalar ancak hayat boyu yaşayıpta daha yapmadıkları ve yapmayı istedikleri çok şey olduğunu düşünürler. Bu iki kafadar Carter Chambers (Morgan Freeman) ve Edward Cole (Jack Nicholson) oturup hayat boyu yapmak isteyip de yapamadıklarının listesini çıkartarak yola koyulurlar.

11. Grimsby Kardeşler / The Brothers Grimsby (2016) – IMDB: 6.2


Zohan, hayallerinin peşinden gidip New York’ta kuaför olabilmek için kendini ölmüş gibi gösteren İsrailli bir komandodur. Zohan teröristlere karşı savaştığı yaşamını geride bırakmak istese de, çok geçmeden insanın köklerinden kurtulmasının o kadar kolay olmadığını anlar. Ne var ki, onu alt etmeye çalışan eski ve yeni düşmanları da şunu öğrenir: Zohan’a bulaşılmaz

12. Çılgın Cenaze / Death at a Funeral (2010) – IMDB: 7.4


İngiliz komedi filmi Cenazede Ölüm’ün yeniden çevrimi… Bir cenaze ve açığa çıkan sırlar. Ölen babalarının cenazesi için toplanan aile, hiç bilmedikleri bir aile sırrı ile yüz yüze kalacaklardır.
Film Çılgın Cenaze. Tarz: gerçekçi, geveze, melankolik, saçma, ciddi değil ve nükteli, komik. Tür: Komedi. Hikaye: işlevsel olmayan aile, ölü kabul edildi, düzensizlik, aile problemleri, kardeş ilişkileri, sahtekârlık, ailede ölüm, eksantrik aile, Aile toplantısı, ölüm, saçmalık ve aile ilişkileri.

13. Kırgın Çiçekler / Broken Flowers (2005) – IMDB: 7.2

2005 Cannes Büyük Ödül sahibi bu film, Jim Jarmush’un 21yy varoluş sorularına komik ve minimalist bir göndermesi. Film Bill Murray’in canlandırdığı Don Johnston karakterinin bitik hayatının gizemli bir mektup ile tekrar ivme kazanması üzerine kurulmuş. Don senelerce adeta bir Don Juan gibi yaşamış ve Don Juan’vari bir şekilde kadınların kalbini çalmış, ama onlara bağlanamamıştır. Artık hayatı için bir anlam bulamayan Don, yaşayan bir sebze gibidir adeta.

14. Çılgın İhtiyar / Dirty Grandpa (2016) – IMDB: 5.9

Jason (Zac Efron) nişanlısı ile düğün hazırlıkları yapan bir gençtir. Dedesi Dick (Robert De Niro), torunuyla bir bekarlığa veda turu yapmak ister. Sonunda onu ikna eder ve birlikte Florida’ya giderler. Dede-torun ortalığı birbirine katarlar. 2016 yapımı Çılgın İhtiyar (Dirty Grandpa) bir yandan güldürürken, bir yandan da hayat dersi verecek bir filmdir…

15. Popstar: Never Stop Never Stopping (2016) – IMDB: 6.7


Brooklyn Nine-Nine severlerinin daha da beğeneceği yapımlardandır. The Lonely Island komedi grubuna ait filmdir, SNL severler de başrolleri ve konukları tanıyacaktır. Film günümüz pop müziğine yönelik eleştiriler içeriyor. Film koca bir alay yapımıdır

16. Avrupa Muhabbeti / Eurotrip (2004) – IMDB: 6.6


Scotty Thomasın Berlin çevresinden yaşamını sürdüren bilgisayar ortamında görüştüğü mailleştiği bir eposta arkadaşı vardır. Birbirleri iel sürekli iletişimdedirler ve kendi yaşantıları hakkındaki tüm detayları yazmaktadırlar. O gün gelmiş çatmıştır artık tanışmaları gerekmektedir. Scotty Thomas mektup arkadaşının çok seksi ve ateşli bir genç kız olduğunu düşünmekte ve arkdaşını görebilmek adına dostlarıyla berabar Avrupaya doğru uzanan bir yolculuğa çıkmışlardır. 

17. Yedek Polisler / The Other Guys (2010) – IMDB: 6.6


Şehrin iki kahraman polisi olarak görülen Highsmith ve Danson sadece insanların değil polis teşkilatınında idolleri olmuştur. Diğer yandan Terry Hoitz ve Adam Gamble iki polis masa başında görev yapan evraklara gömülmüşlerdir. Herkese kendilerine kanıtlamak mücadele etmeye başlar.

18. Merkezi İstihbarat / Central Intelligence (2016) – IMDB: 6.3


Eski bir dostuyla uzun bir aradan sonra Facebook aracılığıyla yeniden bir araya gelen bir muhasebecinin kendisini uluslarası casusluk dünyasının tam göbeğinde bulmasını konu alan film hem aksiyon meraklılarını hem de gülmek isteyenleri cezbedecek gibi görünüyor. Rawson Marshall Thurber’in yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerini Dwayne Johnson ve Kevin Hart paylaşıyor.