Salgın sürecinde insanlar işini eve taşıdı ve evinden çalışmaya, izine ayrıldı, işletmesini kapattı yada işten çıkarıldı. Bu zorlu ve evde bolca vakit geçirilen süreçte evden internet üzerinden ek gelir elde etme imkanlarına dair @ZetLorento twitter hesabından bir liste yayınladı bizlerde sizinle paylaşmak istedik.

Pandemi halini alarak dünyayı saran Korona Virüsü Covid-19 nedeniyle birçok insan zorunlu karantinada yada alınan tedbirler nedeniyle vaktinin çoğunu evinde geçiriyor.

evden para kazanma yönetmleri 6 travelmugla.com

Alınan tedbirler kapsamında kafeler, restoranlar, alışveriş merkezleri, sinema ve tiyatro salonları kapatıldı,

evden para kazanma yönetmleri 8 travelmugla.com

Kültürel etkinlikler ertelendi,  organizasyon ve turizm sektörünün ise ne zaman canlanacağı henüz belli değil.

evden para kazanma yönetmleri 7 travelmugla.com

Bu durum işletmeleri dolayısıyla da çalışanları olumsuz etkiliyor.

Hem çalışanların kendilerine ek bir gelir elde etme arayışı hemde evinde geçirdiği zamanı değerlendirerek internet üzerinden ek gelir elde etmek isteyenler için,

evden para kazanma yönetmleri 9 travelmugla.com

Evinde internet üzerinden çalışarak ek gelir elde edebileceği iş imkanlarını @zetlorento listeledi. İşte evinizden ek gelir elde edebileceğiniz iş imkanları;

 

Karantinadayken insanlar internetten ek gelir sahibi olmak istiyor ya da hızlı para kazanmak istiyor. Bunun için farklı yollar var. Bu #flood içerisinde bu yolları ve işe yarar bazı uygulamaları derledim. Umarım işinize yarar ve bu konuda da küçükte olsa katkı sağlamış oluruz.

— Zet Lorento (@ZetLorento) April 2, 2020

Bu, harman bir flood olacak. Uygulamaların bazılarını denedik bazılarını denemedik bu yüzden araştırmayı unutmayın. Şu konuyu tekrar etmek istiyorum: Sevdiğiniz ve önemli gördüğünüz tweetlerimizi RT etmek istemiyorsanız kopyala/yapıştır yaparak paylaşabilirsiniz. Başlıyoruz.

— Zet Lorento (@ZetLorento) April 2, 2020

İnternetten mail okuyarak para kazanabilirsiniz. #Cash4Offers, #Moneymail, #PaidToRead, #Sendearnings gibi mail sistemleri sayesinde bu mümkün. Bu sistemlerde mail okumanın yanında oyunlar oynayarak, videolar izleyerek ve sorulara doğru cevaplar vererek para kazanabilirsiniz.

— Zet Lorento (@ZetLorento) April 2, 2020

Birçok insanın kullandığı bir diğer anket ile para kazanma yöntemi ise Yandex’in uygulaması olan #Toloka. Toloka’nın mobil uygulamaları da mevcut. Sistem size sorular soruyor ve bazı konularda yardımcı olmanızı istiyor. Doğru cevaplar ve yardımlar sayesinde $ kazanıyorsunuz.

— Zet Lorento (@ZetLorento) April 2, 2020   

Unutmadan: Toloka’da ‘eğitim’ görevlerini başarıyla geçerseniz yüksek ödemeli görevler alabilirsiniz. Görev dediğim şey bilgisayar ya da telefonunuz ile yapabileceğiniz basit şeyler. Yandex; Papara, Skrill, Yandex Money gibi birçok farklı ödeme yöntemleri ile ödeme yapıyor.

— Zet Lorento (@ZetLorento) April 2, 2020

#AppTrailers, bu ve buna benzer birçok uygulama bulunuyor. Sadece içeriğinden bahsetmek isterim. Arama motorlarından araştırmasını yaparsınız. Sizlere video izlemeniz ve demo uygulamaları indirip kontrol etmeniz söyleniyor. Görevi yaparsanız ödeme alıyorsunuz. (0.50$ – 1 $)

— Zet Lorento (@ZetLorento) April 2, 2020

Stok Fotoğrafçılığı: Çektiğiniz fotoğrafların bazıları insanlar için anlam ifade etmiyor olabilir. Bu fotoğrafları #istockphoto veya #shutterstock gibi sitelerde yayınlayarak fotoğrafların satılmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde hızlı para kazanmanız oldukça kolay ve mümkün.

— Zet Lorento (@ZetLorento) April 2, 2020

Grafik tasarım, yazılım, çeviri, video & animasyon, seslendirme, sanal asistanlık, danışmanlık vb. gibi konularla ilgileniyorsanız #freelancer olarak birçok siteye üye olabilir ve hızlıca size iş gelmesini sağlayabilirsiniz. Bionluk, Fiverr, Frelancer gibi siteler oldukça iyi.

— Zet Lorento (@ZetLorento) April 2, 2020   

#Udemy: İnsanlara öğretebileceğiniz bir bilgi birikimi ya da yeteneğiniz varsa, video dersleri çekip bu video derslerini Udemy üzerinden ücretli bir şekilde satabilirsiniz. Birçok kişi şu an bu işi yapıyor. Herkes bir şeyler biliyordur değil mi?

— Zet Lorento (@ZetLorento) April 2, 2020

Müzik, ses efekti ve video üretimi/tasarımı vb. gibi işler yaparak internet üzerinden yine $ kazanmak mümkün. Hatta bu işten çok ciddi para kazanan insanlar var. Bu tür işler için Audiojungle, Videohive ve Photodune gibi siteler araştırılabilir.

— Zet Lorento (@ZetLorento) April 2, 2020

#Viator: İleri derecede bildiğiniz herhangi bir yabancı diliniz varsa şehrinizdeki yabancı kişilere birçok konu için rehberlik yaparak para kazanabilirsiniz. Genelde turistler için kullanılan bu uygulamanın işlevini kendinize göre değiştirebilirsiniz diye düşünüyorum.

— Zet Lorento (@ZetLorento) April 2, 2020

Flood bitti. Flood içerisinde bahsettiğimiz uygulamaları ve siteleri araştırabilir, benzerlerini bulabilirsiniz. Umarım sizin ve çevrenizdeki kişilerin işine yarar bir flood olmuştur. Keyifli okumalar, saygılar.

— Zet Lorento (@ZetLorento) April 2, 2020