Markette, mağazada yada benzeri bir yerlerde, Hangi sıraya geçseniz diğeri daha mı hızlı ilerliyor? İşte size bu talihsizliğinizi yenmek ve alışverişte en hızlı kasayı seçmek için hazırladığımız 5 tüyo. 

alışveriş sırası travelmugla.com

Bu konuda yazılmış bir kitap bile olduğu söyleniyor ancak ben bulamadım. Bulan olursa yoruma yazabilir.

1- Erkeklerin çoğunlukta olduğu sırayı tercih edin.

Sırada platonik aşkınız durmuyor ve niyetiniz hızlıca ödeme yapıp çıkmaksa erkeklerin olduğu sıraya girin. Çünkü erkekler ürünleri olduğu gibi poşete doldurduğu için ürün kontrolü ve poşetleme konusunda hızlı davranırlar.

2-Sol taraftaki ödeme noktalarını seçin.

İnsanları büyük çoğunluğu sağlak olduğu için sağa dönmeye meyillidir. Siz bu bilgiyi edindiğinize göre artık sol taraftan hızlıca geçebilirsiniz.

3-Ekspres kasaların Ekspres olduğuna aldanmayın.

Kişinin kaç ürün aldığı kadar önündeki kişi sayısı da önemlidir. Ödeme işlemi genellikle kasada geçirme işleminden uzun sürer. Ekspres sizi kandırmasın.

4-Kıvrımlı sıralara girin.

Bireysel kasa sıraları yerine, kıvrımlı uzun sıralara girin. Sıra uzun gibi görünse de boşalan kasa sıradan çağırdığı için işleminiz daha hızlı gerçekleşecektir.

5-Vakit nakit olduğu kadar “Nakit vakittir”.

Kredi kartıyla ödeme nakit ödemeden daha uzun sürmektedir. Eliniz tuşların üzerinde gel de artık gireyim şifreyi diye beklediğiniz anlar kafamda canlandı. Onun için sadece nakit kabul eden kasalar varsa onları tercih edin.

Alışverişte en hızlı kasayı seçmek için hazırladığımız bu önerileri sıraya girmek zorunda olduğunuz çoğu yerde kullanabilirsiniz. 

Kaynak: 1