Sağlık Bakanlığımız tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında devreye alınan Hayat Eve Sığar uygulaması Android ve IOS kullanıcıları için yanınlandı. Uygulama sayesinde virüs yoğunluğunu harita üzerinden takip edebiliyorsunuz.

Uygulamasının en büyük avantajı bulunduğunuz yada gideceğiniz bölgenin koronavirüs yoğunluğunu “Evde İzolasyon”, “Riski”, “Enfekte”, “Ailem” bölümleri altında görebiliyor olmanız.

havat eve sığar uygulamsı kullanımı

Hayat Eve sığar uygulaması nasıl indirilir?

Uygulaması yalnızca mobil cihazlarda kullanılabiliyor. Android ve IOS  cihazlarınızın uygulama mağazalarında “Hayat Eve Sığar” diye aratarak Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan uygulamayı indirin. Bilgilendirme ekranlarını okuduktan sonra cep telefonu numaranızı girmenizi ve sonrasında telefonunuza gelecek kodu girerek doğrulama yapmanız istenilecek. Kodu doğru bir şekilde girdikten sonra uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Uygulamanın çalışabilmesi için konum servisine uygulamanın erişimine izin vermeniz gerekiyor. Ayrıca sosyal mesafe takibi için Bluetooth bağlantınızı açık tutmanızı isteyecek. Bu işlemleri yaptıktan sonra koronavirüs risk seviyesinin yüksek olduğu bir bölgeye yaklaştığınızda uygulama size uyarı verecek ve bu alanları uygulama üzerinden takip edebileceksiniz. 

Ailem bölümüne ise merak ettiğiniz ve takip etmek istediğiniz yakınlarınızı ekleyerek, ilgili kişinin bu uygulamayı yükleyip, uygulama üzerinden onay vermesi durumunda onların konum bilgilerini görebilir, takip edebilir ve bulundukları bölgelere göre risk durumlarını gözlemleyebilirsiniz.

havat eve sığar uygulamsı kullanımı 2

Hayat Eve Sığar Uygulaması Temel Ayarları

Uygulamayı açtıktan sonra “Hesabım” butonundan temel ayarlar yapılabiliyor. 

“Bugün kendinizi nasıl hissediyorsunuz, yaşınız, sağlık sektöründe çalışıp çalışmadığınız, kronik bir rahatsızlığını olup olmadığı ve bir şikayetiniz bulunup bulunmadığı” ile ilgili soruları cevaplamanız isteniyor. Düzenli olarak saatlik bu soruları cevaplayarak takip çizelgesi oluşturabiliyorsunuz. 

Hayat Eve Sığar Uygulaması indirmek için tıklayın

Hayat Eve Sığar- Android

 Hayat Eve Sığar- IOS