Fethiyede 10’larca muhteşem plajlar var bunun farkındayız. Bu yazımızda sadece 10 tanesine kısaca değinelim.

1- Ölüdeniz

fethiye-ölüdeniz-travelmugla

Yeşil ile mavinin buluştuğu Dünya turizminin göz bebeği Ölüdeniz Kumburnu Milli Parkı ve Belcekız Plajı, Fethiye Merkeze 15 dakika uzaklıkta, dolmuşlarla kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Güneşlenirken Babadağ’dan yamaç paraşütü ile uçuş yapanları da keyifle izleyebilirsiniz. Tekne turları ve çeşitli su sporları aktivitelerini yapabilirsiniz.

2- Çalış Plajı

fethiye-çalış-plajı-travelmugla

Yaklaşık 2 kilometre uzunluğunda ve 100 metre genişliğinde olan Çalış Plajı kum ve yuvarlak çakıllardan oluşur. Plajda bolca işletme olduğu için bütün ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz. Gün batımında harika bir manzarası kaçırılmamalı.

3- Kıdrak Plajı

fethiye-kidrak-plajı-travelmugla

Kıdrak Plajı Kıdrak Tabiat Parkı içinde bulunur. Belcekız plajına 3 km. uzaklıkta, Ölüdeniz Faralya yolu üzerindedir. Detaylı bilgiler için Kıdrak Koyu Tabiat Parkı konulu yazımızı okuyabilirsin.

4- Oyluktepe Yarımadası Plajları

fethiye-oyluktepe-yarimadasi-koylari-travelmugla

Aksazlar, Samanlık, Kuleli, Boncuklu gibi çok güzel koylar bulunmaktadır. 7 kilometrelik yol ile ulaşılabilen yarımadadaki bu koylar günübirlik mesire yerleri. Bu yol ayrıca, güzel bir yürüyüş ve bisiklet parkuru.

5- Günlüklü Koyu

fethiye-gunluklu-koyu-plaji-travelmugla

Sığla ormanlarının arasından geçerek ulaşılan Günlüklü Koyu Plajı ince kumlarla kaplıdır. Koyda piknik, duş ve WC olanakları mevcuttur. Girmek için bir miktar ücret ödemeniz gerekiyor 🙂

6- Katrancı Koyu

fethiye-katranci-koyu-plaji-travelmugla

Fethiye’ye 15 km. uzaklıktaki Katrancı Tabiat Parkı çam ve okaliptus ormanı ile iç içedir. Detaylı bilgi için Fethiye Katrancı Koyu-Katrancı Kamp Alanı konulu yazımızı okuyabilirsin.

7- Gemile Koyu

fethiye-gemile-koyu-travelmugla

Kayaköy’e 6 km. uzaklıkta bulunan Gemile Koyu’na giderken yolun manzarası harika. Yakın zamanda detaylı inceleme yazımız hazırlanacak 😉

8- İnlice Koyu

fethiye-inlice-koyu-travelmugla

Göcek’e 5, Fethiye’ye 20 km mesafede bulunan İnlice Koyu’nun plajı kum, etrafında bulunan kekiklerden dolayı hoş kokulu bir havası var. Koyda duş, WC, şezlong ve şemsiye ve yiyecek içecek ihtiyaçlarınız için bir restoran bulunmakta.

9- Deve Plajı- Camel Beach

fethiye-deve-plajı-travelmugla

Fethiye’den kalkan tekne turlarıyla ulaşılabilen ve tekne turlarının son durağı olan Deve Plajı, sakin ve huzurlu havasıyla yüzerken dinleneceğiniz bir noktadır. Yüzmek ve vakitler geçirmek oldukça keyifli.

Deve Plajı’na Fethiye’den kalkan teknelere binerek ulaşabilirsiniz.

10- Cennet Koyu Plajı

fethiye-cennet-koyu-travelmugla

Fethiye Cennet Koyu’da denizin suyu ılık ve rengi turkuaz. Cennet Koyu Kabak koyu yakınlarında, camping işletmesi bulunuyor. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Cennet Koyu’nda bu camping alanı dışında çadır kurmak ve ateş yakmak kesinlikle yasak. Orman yangınlarına karşı yasal bir uygulama.