Kıdrak Koyu söylentiye göre 40-50 yıl öncesinde çıplaklar plajı olarak kullanılıyormuş.”Göremedim duydum :)” 01.06.2017 tarih ve 492 sayılı Bakanlık Makamının kararı ile “Kıdrak Tabiat Parkı” adı ile sit alanı olarak tescil edilmiştir.Kıdrak Tabiat Parkı içerisinde yer alan Kıdrak Koyu, özellikle yaz sezonunda Ölüdeniz’in kalabalığından sıkılan yada rahatsız olan ve ağaçların arasında mangalımı da yaparım denize de girerim diyen tatilciler için ideal bir yer.

Kıdrak Koyu’na Giriş Ücretli Mi?

Koy özel bir işletme tarafından işletildiği için giriş ücreti alınıyor. Giriş ücretleri;
Kişi Başı: 6 TL, Motosiklet – ATV:12 TL, Otomobil – Kamyonet – Pick-up: 18 TL, Minibüs: 54 TL

Kıdrak Koyu Kamp Alanı

Tabiat parkı 07:00-22:00 saatlari arasında hizmet veriyor. Akşam 08:00’da park kapatıldığı için çadır kurmanıza yada karavanınızda konaklamanıza izin verilmiyor. Keşke bu harika koyda kamp yapma imkanı verilseydi.

Konaklamak için yakın çevrede bulunan birçok otel, apart ya da villayı tercih edebilirsiniz.

Kıdrak Plajı

Plaj çok büyük değil ama denizin harika bir turkuaz rengi var. Plaj ağaçlar ile çevrili, serin gölgeden kızgın kumlara sonrada muhteşem turkuaza merhaba diyorsunuz. Kızgın kumlar var ancak denizin başladığı bölge taşlık.

Plaja kendi sandalyeniz, şemsiyeniz yada şezlongunuz ile gidebilirsiniz. Bende bunların hiçbirisi yok diyenler üzülmesin, şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz. Fiyatı en son 10’ar TL idi.

Plaj derin değil ve dalgası az bu nedenle çocuklu aileler ve ben iyi yüzemiyorum ayaklarımın yere değmesi lazım diyen tatilciler için ideal bir hal alıyor.

Kıdrak Koyu nerede?

Fethiye merkezden 14-15 km. uzaklıkta, Ölüdeniz’den Faralya tarafına doğru 3 km. uzaklıkta yer alıyor.

Kıdrak Koyunu Nasıl Gidilir?

Fethiye ilçe merkezinden dolmuşlarla gidebilirsiniz yada ben yürürüm diyenlerin de yürüyerek ulaşabileceği bir noktada. Merkezden Ölüdeniz dolmuşları ile Belcekız Plajına gelip biraz vakit geçirebilir sonrasında da Kıdrak Koyuna ulaşabilirsiniz.

Fethiye’nin Mavi Bayraklı Plajları başlıklı yazımız nereye gitsem düşüncenizde yardımcı olabilir.