Günübirlikçiler ve kampçılar tarafından Fethiye’nin en çok tercih edilen kamp alanlarından birisi olan Katrancı Koyu, çam ve okaliptüs ağaçları ile iç içe ve birisi kum diğeri çakıl 2 koydan oluşuyor. Muğla’nın genelinde olduğu gibi yeşil ile mavi bir arada. Vakti zamanında bu koyda büyük kazanlarla katran kaynatıldığı için adına katrancı denildiği söyleniyor.

Katrancı Koyu Plajı

Katrancı koyunda 2 plaj bulunuyor birisi kum diğeri çakıl ve ikisi de birbirinden güzel. İlk girişteki alanı ağırlıklı olarak günübirlikçileri, ileride yer alanı ise kampçılar kullanıyor. Ama bu konuda bir ayrım yok herkes istediği plajı kullanabiliyor.

Denizi genellikle sakin ve çok güzel ama sezon içerisindeki yoğunluğa göre denizin durumu değişebiliyor. Çocuklu aileler de rahatlıkla katrancı koyunu tercih edebilirler, denizi çok derin değil sığ da sayılmaz.

Katrancı-Koyu-Travelmugla-4

Katrancı Kamp Alanı Sunulan İmkanlar:

Kamp alanı içerisinde elektrik, su, duş, buzdolabı, wc, soyunma kabinleri, piknik masaları, çamaşırhane, çocuklar için oyun alanı büfe ve restoran bulunuyor. Katrancı kamp alanının özellerinden birisi de sürekli çarşıya pazara çıkmadan ihtiyaçlarını giderebiliyor olmanız.

Kamp alanında elektrik, buzdolabı gibi hizmetleri ek hizmet olarak sunuluyor yani kullanmak istiyorsanız ekstra ücret ödüyorsunuz. 

Çadırım yok ama kamp yapmak istiyorum diyenler için de çadır yada ahşap ev kiralama imkanınız da bulunuyor.

Katrancı Kamp Alanı Fiyatları

2018 yılı fiyat listesi;

Şahıs Girişi / 7,00 Tl
Motorsiklet / 14,00 Tl
Küçük Vasıta / 21,00 Tl
Minibüs / 63,00 Tl
Midibüs / 105,00 Tl
Otobüs / 168,00 Tl
Çadır Yeri / 42 Tl (4 Kişi Dahil)
Karavan Yeri / 50 Tl (4 Kişi Dahil)

Katrancı-Koyu-Travelmugla-2

Katrancı Kamp Rezervasyonu:

Kamp alanı için yola koyulmadan önce rezervasyon yaptırmanızda fayda var. Çünkü sezonda yer bulamayabilirsiniz.

Ofis: +90 252 633 63 67

Kiralık Çadır ve Çadır Alanı: +90 535 409 20 69

Katrancı Kamp Alanı Nerede?

Fethiye- Göcek arasında Fethiye’ye 15 KM uzaklıkta 

Katrancı-Koyu-Travelmugla-3

Katrancı Kamp Alanına Nasıl Gidilir?

Fethiye’den Göcek’e giden dolmuşlara binip kamp alanı yolunda indikten sonra 1,5-2 kilometre kadar yürüyerek ulaşabilirsiniz. Özel aracınızla geliyorsanız bu yolu kullanarak kamp alanına kolayca ulaşabilirsiniz. Fethiye Merkez’den ve Kamp alanından dönüş dolmuşları mevcut. Dolmuşlar her yarım saatte kalkıyor, dolmuş fiyatı 9 TL.

Not: Sakinlik sevenlerin bayram tatili gibi zamanlarda gitmemesini tavsiye ederim. Kendinizi curcunanın içinde bulabilirsiniz.