Kamplarda karşılaştığımız zorluklara yada rahatsız edici durumlara karşı hazırladığımız bu kamp hileleri listesi sizlerle.

1. Çadırınızın zeminini sünger malzemeyle kaplayabilirsiniz.

kamp çadır zemini

Çadırların zemini çok ince olduğu için çadırı kurduğunuz alanda olan bütün çakıllar, otlar vs hepsini hissedersiniz ve bu çok rahatsız edicidir. Mutlaka altımıza bir şeyler serme ihtiyacı hissederiz. Genelde mat sereriz ancak bütün alanı kaplamaz, İşte burada bir birine geçmeli sünger malzemeler kurtarıcıdır. Hem hafif ve taşıması kolay hemde fiyatı uygundur.

2. Su şişesini salon avizesine çevirin.

kamp lambası şişe

Elinizde bulunan herhangi bir lambayı içi su dolu su şişenizin içine bakacak şekilde sabitleyin ve ışığı açın. Hem gözleriniz yorulmayacak hemde olduğundan daha fazla ışık elde edeceksiniz.

3. Baharat, krem yada diş macununuzu tek kullanımlık paketler haline getirin. 

kamp tek kullanımlık baharat

Kalın içecek pipetlerini içerisine koyacağınız malzemeye tek seferde olan ihtiyacınıza göre kesin. Önce bir tarafını ısıtıp birleştirin, içerisine malzemeyi koyduktan sonra diğer tarafını da ısıtıp birleştirin. İşte bu kadar. Büyük diş macunu tüpleri, her yere dökülen baharatlara elveda. Yaratıcılığınızı geliştirerek bu yöntemi bir çok malzeme için kullanabilirsiniz. Islanmaması gereken kibritlerinizi yada dikiş iğnelerinizi de koyabilirsiniz. 

4. Tuvalet kağıtları hep sorun olmuştur. İşte size tuvalet kağıdı çözümleri 

kamp tuvalet kağıtlığı

Tuvalet kağıtları ya ıslanır yada yere koymak zorunda kalırsınız. Artık tuvalet kağıdınızın başına bir şey gelemez. Boyutuna uygun kapaklı plastik bir kabın yan tarafını keserek ucunu çıkartın, yada elbise askınızı tuvalet kağıdı askısı haline getirin yada hazır mutfak havlusu koyma kutularını kullanabilirsiniz.

5. Eşyalarınız yerlerde kalmasın

kamp askılık

Kemer yada iplerinizi bir ağaca bağlayın ve yanınızda götürdüğünüz kancalarla asın.

6. Sinekler artık sizi rahatsız edemez. 

kamp doğal sinek kovar

Kamp ateşinize biraz adaçayı atın. Sinekler kokusuna gelemeyecektir. 

7. Yürüyüş yaparken kaybolmayın.

kamp yol işareti

Bilmediğiniz bir alanda yürüyüşe çıktıysanız ve biraz uzun bir yürüyüş olacaksa belirli aralıklarla ilk bakışta belli olacak renkte bantları ağaçlara asarak kolaylıkla dönüş yolunu bulabilirsiniz. Bantların doğaya zarar vermeyen ve kolay eriyenlerden olmasına dikkat edin

8. Kaşığınızı evde mi unuttunuz?

kamp pratik kaşık yapımı

Karnınız acıktı birşeyler atıştıracaksınız baktınız ki kamp malzemeleriniz arasında kaşık yok. Hiç dert etmeyin ve pet şişeden yukarıdaki gibi kaşığınızı yapın.

9. Yumurtalar artık güvende

kamp yumurta kırılmaması

Kampa götürülen yumurtalar genelde konulduğu yerden kırık olarak alınır ve ziyan olur. Artık yumurta kırılması derdinize deva bilgiyi buldunuz. Yumurtalara nasıl olsa kırılacak. Siz evinizde kırın ve bir şişeye doldurun. İşte bu kadar. Kamp alanında serin yerde saklayın yeterli. Toprağa açtığınız bir çukur yada karpuz koyduğunuz akarsu olabilir. 

10. Hızlı Pratik Lezzetli kamp yemeği hazırlamak çok kolay

kamp pratik yemek tarifi

Evinizde yada kamp alanında sebzeleri büyük parçalar halinde kesin. Biraz baharat ve tuzla alüminyum folyoya sararak (tercihim folyo ile sebzeler arasında yanmaz kağıt olanlardan kullanmak) ateşe atın ve yemeğinizin pişmesini bekleyin. Alırken elinizi yerken ağzınızı yakmayın. 

Kamp hilelerinden bir kısmını öğrendiniz. Sıra uygulamaya geldi. Sizlerin de uyguladığı kamp hileleri varsa yorum kısmından paylaşabilirsiniz.