Bu yazımız ile sizlere İnlice Halk Plajı hakkında merak ettiğiniz, İnlice Halk Plajı nerede? Nasıl gidilir? Kamp yapılır mı? Giriş ücreti ne kadar? gibi soruları yanıtlamaya çalışacağız.

Oldukça büyük bir plaja sahip olan plaj, yol üzeri durup deniz keyfi yapmak isteyenler için oldukça uygun bir yer. Bagajdan hazır olan şemsiye ve havlunuzu alın ve incecik kumlar üzerinde istediğiniz bir yere kurulup tertemiz denizin keyfini çıkarın.

Plaj Fethiye Belediyesi tarafından işletiliyor ancak bu günlerde bir devir kararı söz konusuydu değişiklik olabilir. (Temmuz 2019) Plajda duş, soyunma kabinleri, tuvalet ve kafe bulunuyor. Duş, soyunma kabinleri ve tuvaletler ücretsiz olarak hizmete sunuluyor. Kafenin fiyatları da emsallerine göre biraz daha uygun.

İnlice Plajı Genel Bilgiler

Deniz oldukça temiz, plajı kumsal. Denize girdiğinizde genel olarak sığ ancak bazı yerlerde ani derinlikler var. Çocuklar ve iyi yüzme bilmeyenler için önemli bir konu. Dikkatli olmakta fayda var.

Mesire alanı olarak kullanılığı için piknik masaları bulunuyor ancak genelde dolu olduğu için yanınızda hasır, şemsiye, masa, sandalye gibi eşyalarınızı götürmenizde fayda var yada kafenin masalarını kullanabilirsiniz.

Plaj zaman zaman rüzgarlı olabiliyor hatta bazen rahatsız edici derecede rüzgar olabiliyor dolayısıyla rüzgarlı dönemlerde deniz de dalgalı oluyor.

İnlice Halk Plajı Nerede?

Plaj, Göcek ile Fethiye arasında, Göcek’e 6 Km, Fethiye’ye 25 Km uzaklıkta yer alıyor.

 

İnlice Halk Plajına Ulaşım

Plaja Göcek’ten düzenli olarak dolmuşlar gidiyor.Fethiye-Göcek dolmuşlarına binip yol ayrımından 5 dakika yürüyerek plaja ulaşabilirsiniz.

Muğla Büyükşehir Belediyesi dolmuş sefer ve saatlerine ulaşmak için tıklayın.

İnlice Koyu Kamp Alanı

Yeşillikler arasından ulaşılan koy bir zamanlar kamp alanı olarak kullanılıyordu ancak şuan daha çok mesire yeri olarak ve karavancıların park alanı olarak kullanılıyor. Kamp yapmak isteyenler için bir engel yok ancak eski popülaritesini kaybettiği için eskisi kadar çadır görmek mümkün değil.

İnlice Koyu Giriş Ücreti

Giriş için herhangi bir ücret alınmıyor ancak aracıyla gelenler için otopark ücreti olarak 10 TL ve şezlong 5 TL ve şemsiye için 10 TL alınıyor. (2019) Gittiğinizde fiyatlar farklı ise lütfen yorumda belirtin gerekli güncellemeyi yapalım.

İnlice Koyu Çevresinde Gezilebilecek Yerler

Fethiye’de gezilebilecek yerlerin yer aldığı yazılarımıza ulaşmak için tıklayın.

İnlice Plajı Hava Durumu