KELEBEKLER VADİSİ

Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunan Kelebekler Vadisi Dünya Mirası Listesi’nde de yer almaktadır. Gerçekten de eşsiz güzelliğe sahip bu vadiye gelip de kamp yapmadan gitmek olmaz. İster kendi çadır ve uyku tulumunuzu kullanabilir ya da oradan da çadır ve uyku tulumu da temin edebilirsiniz. Öğrenciler içinde güzel indirimlerde vardır. Doğa koşullarından dolayı belli saatlerde elektrik sağlansa da o muhteşem denize ve doğaya karşı kamp yapmanın tadına değeceğini düşünecek ve çok memnun kalacaksınız.

travelmuğla

Photo by @mselcukoglu on instagram

KATRANCI KOYU

Yine Muğla Fethiye karayolu üzerinde bulunan bu koya gitmeden kesinlikle Fethiye yolunuza devam etmemenizi öneririz. Katrancı Tabiat Parkı içinde yer alan mis gibi orman havası ve deniz manzarasıyla gelenleri kendine hayran bırakan Katrancı Koyu yazın farklı müzik eğlencesi ve festivalleriyle de yerli ve yabancı turistlerin gözde deniz kampı yerlerinden diyebiliriz. Kamp yapanlar için her türlü ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri olanaklar olduğunu da hatırlatalım.

Fethiye, Katrancı Koyu by Ahmet ARI on 500px.com

Photo by Ahmet ARI on 500px.com

İNBÜKÜ

Muğla’nın Marmaris ile Datça ilçeleri arasında bulunan milli park alanında bulunan İnbükü Orman Kampı hem denize hem de yeşilliğe doymak isteyenlerin tercihi diyebiliriz. Biraz kafa dinlemek ve doğayla baş başa kalmak istiyorsanız İnbükü Orman Kampı tamda size göre. Balık avlamak içinde ideal sarp kayalıklara sahip olan İnbükü sizlere hem tatilinizin tadını çıkartma hem de yeni hobiler edinme fırsatı sunacak mükemmel bir yer gibi duruyor.

 

Heaven is a place on earth by Hakan Turkoglu on 500px.com

Photo by Hakan Turkoglu on 500px.com

KABAK KOYU

Muğla Fethiye’nin cenneti sayılan Kabak Koyu özellikle yaz ve bahar aylarında deniz kampı için çok rağbet görüyor. Şehrin gürültüsünden uzaklaşmak, arkadaşlarınızla veya ailenizle keyifli bir tatil geçirmek için bire bir diyebiliriz. Dünyanın sayılı vadilerinden birisi olarak gösterilen Kabak Koyu ister ormanlık alanda ister özel kamp alanlarında çadır kurma imkanı sunuyor. Yani bu mükemmel doğanın tadını nasıl çıkartmak istediğiniz size kalmış diyebiliriz. Kabak Koyu’nun özellikle gençler tarafından tercih edildiğini de aklımızda bulunduralım. Arkadaşlarla gittiğiniz zaman eğlence ve kahkahanın eksik olmayacağının garantisi şimdiden veriliyor gibi.

Kabak koyu Fethiye by Cigdem Cagirgan on 500px.com

Photo by Cigdem Cagirgan on 500px.com

AKYAKA

Akyaka kamp alanı ilk kez kamp yapacaklar için oldukça uygun koşullara sahiptir. Tuvalet, banyo, market gibi bir çok yere yakındır. Kampçılar için bir çok hizmet yer almakta ve buda kampçıların hayatını kolaylaştırmaktadır. Yani hem tatil yapıyor hem de zahmet çekmiyorsunuz. Azmak Nehiri’ne de yakınlığıyla tercih edenlerin orada da kamp kurmalarına ve doğayla baş başa sakin bir şekilde dinlenme imkanı sunuyor.